بیوگرافی رایان گاسلینگ ( Ryan Gosling )

رایان توماس گاسلینگ (Ryan Thomas Gosling) در ۱۲ نوامبر ۱۹۸۰ در شهر لندن در حومه انتاریو متولد شد. پدرش توماس گاسلینگ یک فروشنده ماشین کاغذ سازی و مادرش یک منشی بود. مادرش در سال ۲۰۱۱۱ توانست معلم دبیرستان شود. به دلیل شغل پدر رایان آن‌ها در شهرهای مختلفی زندگی می‌کردند. پدر و مادرش از مسیحیان مورون بودند و رایان گفته است که مذهب در تمام  جنبه‌های زندگی آن‌ها مؤثر بوده است. وقتی رایان کودک بود پدر و مادرش از هم جدا شدند، بنابراین رایان به همراه خواهر بزرگ‌ترش مندی با مادرشان زندگی می‌کردند.

زندگی شخصی :

رایان در گذشته به همراه سگ خود جورج در نیویورک زندگی میکرد او یک رستوران مراکشی در بورلی هیلز کالیفرنیا میخره و به گفته ی خودش تمام پولش و خرج اونجا میکنه رایان یک سال تمام وقتش و برای نو سازی رستوران صرف میکنه و الان دارای یک رستوران موفق است که خودش بر منوی آن نظارت میکند.

در سپتامبر ۲۰۱۱ رایان در یکی از فیلم هایش با ” اِوا مندس ” (Eva Mendes) آشنا شده و اکنون دو دختر زیبا به نام ها ” آمادا لی گاسلینگ ” (Amada Lee Gosling ) ( متولد سپتامبر ۲۰۱۴) و ” اِزمرالدا آمادا گاسلینگ (Esmeralda Amada Gosling ) (متولد آپریل ۲۰۱۶ ) از او دارد.

زندگی سینمایی :

گاسلینگ زندگی سینمایی خود را از کودکی در سال ۱۹۹۳ در سری تلویزیونی  Mickey Mouse Club در شبکه دیزنی آغاز کرد و تبدیل به یکی از بازیگران موفق این شبکه شد و خیلی زود پله های ترقی را بالا رفت و کارهای بیشتری از او به نمایش در آمد ولی در سال ۲۰۰۴ با فیلم The Notebook بود که او تبدیل به یک ستاره شد. او با فیلم (دفترچه) درخشید و در آن سال جوایز زیادی را از قبیل  Teen Choice Awards و MTV و … بدست آورد. و با سرعت فیلم های موفق او بیشتر شدند.

زندگی موسیقی :

در سال ۲۰۰۷ گاسلینگ یک آهنگ تکی به نام “Put Me in the Car” خوند همچنین در همون سال با دوست خود زک شیلدز یک گروه دو نفره ایندی راک به اسم Dead Man’s Bones را در سال ۲۰۰۸ تشکیل داد. آهنگ ها هم اکنون هم در سایت اصلی رایان قابل دانلود هستند.

برخی از افتخارات :

نامزد جایزه ی اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد برای فیلم هالف نیلسون در سال ۲۰۰۶

نامزد جایزه ی گلدن گلوب برای بازی در فیلم لارس و دختر واقعی (Lars and the Real Girl) در سال ۲۰۰۷ و ولنتاین غمگین (Blue Valentine) در سال ۲۰۱۰ .

لیست فیلم ها :

۱۹۹۷ Frankenstein and Me

Remember the Titans 2000

The Believer 2001

Murder by Numbers 2002

The Slaughter Rule 2002

The United States of Leland ۲۰۰۳

The Notebook ۲۰۰۴

Stay ۲۰۰۵

Half Nelson ۲۰۰۶

Fracture ۲۰۰۷

Lars and the Real Girl ۲۰۰۷

All Good Things ۲۰۱۰

Blue Valentine ۲۰۱۰

Regeneration 2010

Crazy, Stupid, Love ۲۰۱۱

Drive ۲۰۱۱

The Ides of March ۲۰۱۱

The Place Beyond the Pines ۲۰۱۲

Gangster Squad ۲۰۱۲

Only God Forgives ۲۰۱۳

White Shadow ۲۰۱۳

Lost River ۲۰۱۳

The Big Short ۲۰۱۴

La La Land ۲۰۱۵

The Nice Guys ۲۰۱۶

Blade Runner 2049 ۲۰۱۶

Weightless ۲۰۱۷

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *