امکان هک شدن بقیه قسمت های فصل هفتم سریال بازی تاج و تخت

هکرهایی که به اطلاعات محرمانه و برنامه های پخش نشده شبکه HBO دسترسی پیدا کرده اند، روز قبل، دوشنبه هکرها اعلام کردند به جز دسترسی به فیلمنامه و قسمتی از سریال “بازی تاج و تحت” ( Game of Thrones) ایمیل‌ها و اسناد بازرگانی مدیرعامل این شبکه را که در فاصله نیمه آوریل تا نیمه ماه مه نوشته شده نیز در اختیار دارند. آنها اسنادی مربوط به بازاریابی این سریالپرطرفدار را نیز به دست آورده‌اند.

با این حال سخنگوی این شبکه که نامش اعلام نشده با ارسال بیانیه‌ای برای ورایتی ادعا کرده است هکرها به سیستم ایمیل شبکه دسترسی نداشته‌اند و این کمپانی بزرگ ادعاهای آن‌ها را باور ندارد.

ریچارد پلپر مدیرعامل شبکه HBO هفته پیش به کارکنانش اطمینان داد که ایمیل‌های آنها در اختیار هکرها نیست. این شبکه هم با نیروهای حقوقی و هم با نیروهای امنیت داخلی در تلاش است تا بتواند هکرها را پیدا کند.

در عین حال واشنگتن پست اعلام کرد هکرها تقاضای میلیون‌ها دلار باج کرده‌اند تا اطلاعات سرقت رفته از HBO را منتشر نکنند. آنها ادعا کرده‌اند فیلمنامه ۵ قسمت از فصل جدید سریال “بازی تاج و تخت” ( Game of Thrones) را در اختیار دارند.

این هکرها با ارسال پیامی نوشتاری به صورت آنلاین که متنی با حروف سفید روی زمینه سیاه است، هشدار داده‌اند که باید چند میلیون دلار به آنها پرداخت شود.

در پیام آن‌ها آمده است: “ظرف سه روز پول را پرداخت کنید وگرنه بیش از ۱٫۵ ترابایت از اطلاعات شبکه HBO شامل برنامه‌ها، اطلاعات محرمانه شرکت و آپلود کامل سریال‌ها و اسناد حساس محرمانه منتشر خواهد شد”.

هکرها گفته‌اند حقوقی معادل ۶ ماه را بر حسب بیتکون می‌خواهند و اعلام کرده‌اند تاکنون ۱۲ تا ۱۵ میلیون دلار از هک ایمیل‌های سازمان‌هایی که شبکه‌های‌شان دارای حفره‌های دسترسی است دریافت کرده‌اند.

آنها گفته‌اند فقط مستقیم با “ریچارد” وارد معامله می‌شوند و تنها یک نامه برای این منظور ارسال کرده‌اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *