معرفی سریال کره ای Goblin

نام سریال : گوبلین ، Goblin ، Dokkaebi

«گوبلین» ( Goblin ) نام سریال جدیدی است که به تازگی در شبکه ی TVN پخش شده. این سریال ۱۶ قسمتی به کارگردانی Lee Eung Bok (کارگردان آثاری مانند : فرزندان خورشید و آرزو های بلند) و نویسندگی Kim Eun Sook هر هفته در روز های جمعه و شنبه پخش میشود و جزء سریال های موفق این روزهای کره به حساب میاد . گوبلین با شروع قوی و موفق خود خیلی زود توانست نظر بسیاری از مردم را جلب کند و امتیاز ۹۲ از ۱۰۰ آسیا وکی ( asianwiki ) را به خود اختصاص دهد.

 

از بازیگران اصلی این سریال میتوان به Gong Yoo و Kim Go-Eun و Lee Dong-Wook و Yoo In-Na اشاره کرد.

 

کیم شین یک گوبلین است که طی یک مجازات و پاداشی از طرف خدا عمر جاودانه دارد او قابلیت های زیادی دارد مثلا میتواند در زمان سفر کند و محافظ برخی از انسان هاست و ممکن است عمر جاودانه با تمام این امکانات یک پاداش بی نقص به نظر آید ولی او همواره در حال مجازات شدن هم است. شاهد بودن بر جزئیات مرگ تمام انسانی هایی که دوستشان دارد کار آسانی نیست. او شمشیری درقلب خود دارد که میتواند تنها راه نجات او از این مجازات جاودانگی باشد. شمشیری که تنها عروس گوبلین قادر به بیرون کشیدن آن است.

 

جی یون تاک یک دختر سال آخر دبیرستانی است که در کودکی مادرش را از دست داده . او با تمام اتفاق های تلخ زندگیش همچنان یک دختر خوشبین است و سعی میکند تا مانند بقیه هم سن هایش یک زندگی معمولی و نرمال داشته باشد ولی این امر هیچوقت امکان پذیر نبود زیرا او از کودکی میتوانست ارواح را ببیند و همیشه مجبور بود تا از فرشته مرگ فرار کند . جی یون تاک نه تنها اسمش در لیست فرشته ی مرگ است بلکه عروس گوبلین هم هست. و همین باعث میشد تا امید داشته باشد سرنوشت برایش برنامه ای داشته باشد.

 

فرشته ی مرگ کسی است که وظیفه ی هدایت مرده ها به دنیای بعد از مرگ را به عهده دارد. او هیچ خاطره ای از زمانی که انسان بوده ندارد بنابراین اسم و شخصیتش را هم فراموش کرده است . بعد از اولین ملاقتش با جی یون تاک نمیتواند او را با خود ببرد و برای ۱۰ سال او را دوباره گم میکند. بعد از مدت ها تلاش برای اجاره یک خانه ی خوب بالاخره موفق میشود و یکی از بهترین خانه های کره را اجاره میکند ولی خیلی زود در میابد که با گوبلین هم خانه شده است. ولی کنار آمدن با آن گوبلین مزاحم بهتر از ازدست دادن خانه است.

 

یو دا هوا آخرین وارث پسری است که بر املاک گوبلین مدیریت میکند. خانواده ی او جد در جد به گوبلین خدمت کرده ایند و در کنار او از زمان به دنیا آمدن تا مرگ بوده اند. او که جوانی خوش گذران ولی بسیار باهوش است خیلی زود دریافت که عمویش یک فرد عادی نیست بلکه گوبلین است و مجبور به جمع کردن خرابکاری هایش است. همچنین او کسی است که خانه ی گوبلین را به یک فرشته ی مرگ اجاره داده است.

 

سانی یک جوان موفق و زیباست. او پر از اعتماد به نفس و پختگی ست. کسی که با اراده و پشتکارش یک رستوران را مدیریت میکند و تبدیل به یکی از مهمترین حامیان جی یون تاک میشود. سانی به راحتی میتواند قلب فرشته ی مرگ را بلرزاند و باعث شود تا او بعد از ۱۰۰ سال فراموشی حال به دنبال شخصیت واقعی خودش باشد. سانی تنها و بزرگترین حسرت فرشته ی مرگ است.

 

و بزرگترین سوالی که ممکن است ذهن بیننده را درگیر خود کند این است که این خانوم با کت قرمزش چه کسی است؟ شخصیتی که نامی از آن برده نمیشود و به روش های گوناگون از جی یون تاک محافظت میکند. او کسی است که ۱۰ سال پیش به فرشته مرگ گفت که نمیتواند جی یون تاک را ببرد و او را نجات داد.

این سریال فانتزی خوش ساخت با طنز قویه مخصوص خودش شما رو وادار میکنه تا از پخش کننده هاتون دور نشید ، در اوج ناراحتی لبخند بزنید و همیشه کنجکاو اتفاقات آینده باشید.

 

3 دیدگاه در “معرفی سریال کره ای Goblin

  • مرداد ۱۲, ۱۳۹۶ در۳:۰۱ ق.ظ
    پیوندیکتا

    به نظر من فیلم جالب نیست بیخودی کش داره موضوع فیلم هم تاملی نداره

    پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *