فوت تهیه کننده مشهور اِوزِن کولار در ۶۷ سالگی

اِوزِن کولار (Evzen Kolar) در جمهوری چک به دنیا آمد. و در سن ۶۷ سالگی بعد از یک بیماری کوتاه‌مدت در لس‌آنجلس فوت کرد.

وی کارش را در کودکی به عنوان یک بازیگر شروع کرد. بعدها به کار دستیار کارگردانی مشغول شد که در کل اروپا روی پیام های تبلیغاتی، فیلم های سینمایی و پروژه‌های تلویزیونی و سپس در لندن به عنوان تهیه کننده نمایش های تئاتری کار میکرد. در سال ۱۹۷۹ به آمریکا رفت.

Evzen Kolar معاون ارشد تهیه در کمپانی فایرلاین پروداکشنز و مدیر عامل کمپانی کراس‌اوور فیلمز انترتینمنت بود.

به غیر از این سمت ها، او تهیه کنندگی تعداد زیادی فیلم از جمله “Never Say Never Again 1983” با بازی (Sean Connery) در نقش جیمز باند، “Street Smart 1987” با حضور (Morgan Freeman) و “Bat 21 1988” با بازی (Gene Hackman) و “Storyville 1992” با بازی ( James Spader) را به عهده داشت.

Kolar در سال ۱۹۹۳ کمپانی به نام کی‌پی‌آی انترتینمنت را تاسیس کرد، و فیلم هایی مانند: “Surf Ninjas 1993” با بازی ( Ernie Reyes Sr)، فیلمی دیگر با بازی(Jean Claude Van Damme) و یک فیلم درام به نام “Bride of the Wind 2001” بود را تهیه کرد. او همچنین تهیه فیلم کمدی “The Boys & Girl from County Clare 2003” را با بازی (Colm Meaney) بر عهده داشت که در فستیوال بین‌المللی فیلم تورنتو به نمایش درآمد و در پیش‌نمایش اروپایی‌اش فستیوال بین‌المللی فیلم کارلووی واری را افتتاح کرد، همچنین در جمهوری چک به عنوان عضو هیات داوران فستیوال کارلووی واری فعالیت می‌کرد و عضو هیات داوران فستیوال بین‌المللی فیلم آنتالیا در ترکیه هم بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *