رایان گاسلینگ با نقش نیل آرمسترانگ در فیلم First Man ظاهر خواهد شد.

رایان گاسلینگ بازیگر توانمند آمریکایی که اخیرا در فیلم موفق لا لا لند ( La La Land ) به کارگردانی دیمین شزل به ایفای نقش پرداخت اینبار همکاری مجددی را با این کارگردان انجام میدهد.

شنزل که آثار درخشانی مانند فیلم ویپلش (Whiplash) را در کارنامه خود دارد اینبار به سراغ پروژه ای جدید به نام First Man با ژانر زندگی نامه خواهد رفت.

نوشتن فیلمنامه این کار را جاش سینگر بر عهده دارد که از کارای قبلی آن میتوان اثر موفق اسپات‌لایت (Spotlight) برنده جایزه اسکار برای فیلمنامه را نام برد.

این فیلم اقتباسی از رمان (اولین مرد: زندگی نیل آرمسترانگ (First Man: A Life of Neil A. Armstrong  پاثر جیمز آر.هنسن . خواهد بود و نگاهی دارد به دوران بین سال‌های ۱۹۶۱ تا ۱۹۶۹. هنوز هیچ بازیگری بجز رایان گاسلینگ تایید نشده و هیچ تاریخی برای اکران آن اعلام نشده . ولی با وجود جمع شدن همچین افراد درخشانی در یک تیم انتظارات از هم اکنون بالاست.

نیل آرمسترانگ فضانورد آمریکایی و نخستین انسانی است که طی مأموریت آپولو ۱۱ در ۲۰ ژوئیه ۱۹۶۹ بر کره ماه گام نهاد. وی فضانورد ناسا و نخستین انسانی بود که کره زمین را از فضا مشاهده کرد. پس از پایان جنگ، آرمسترانگ به نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا راه یافت و بیش از ۹۰۰۰ پرواز انجام داد. او پس از کسب موفقیت های بزرگش سرانجام در ۲۵ اوت ۲۰۱۲، نیل آرمسترانگ در سن ۸۲ سالگی بر اثر عوارض ناشی از جراحی در بیمارستانی واقع در کلمبوس، اوهایو درگذشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *