تجلیل از ۴ نسل مختلف کارگردانان سینمای ایران

در شب ۲۱ تیر ماه ۱۳۹۶ در پردیس ملت از ۴ نسل مختلف کارگردانان سینمای ایران با حضور بیشتر عوامل هنری از جمله بازیگران، کارگردانان، فیلمسازان و… تجلیل شد.

این ۴ فرد عبارتند از:

 

۱- آقای سیروس الوند، که تندیسش توسط مسعود کیمیایی اهدا شد.

آقای کیمیایی هنگام اهدا بیان کردند: “در دوره ما اگر فیلم ما از فستیوال خارجی جایزه می گرفت ضد ارزش بود و ما تلاش می کردیم که فیلم مان جایزه نگیرد. ما از قافله قطاری که برای سینمای ایران افتخار می آفریند عقب افتایم.”

 

۲- آقای ابوالحسن داوودی، اهدای تندیس توسط سرکار خانم رخشان بنی اعتماد.

آقای داوودی فرمودند: “من هم جزو کسانی هستم که به تدریج آینده را کنار گذاشتم و از حال لذت می برم اما وقتی پشتوانه لازم از فیلم ها و مجوزهایی که به ما داده می شود نداریم و گاهی با یک میل سیاسی کوچک اوضاع برمی گردد، تلاش ما هیچ می شود. خوشحالم که فیلمم بعد از ۱۰ سال اکران می شود امیدوارم به سرنوشت فیلم های دیگری که پای تلفن به آنها گفته شده که پایین کشیده شوند، دچار نشود و تا پایان اکران بر سر کار باشد”.

 

۳- آقای سامان مقدم، اهدا توسط همایون اسعدیان.

سامان مقدم بیان کرد: “روی سخنم با وزیر است که دستور دادند فیلم های توفیقی دو دهه پیش ساخته شود. فیلم من با نام «صدسال به این سال ها» ۱۱ سال پیش ساخته شد ولی بعد از نمایش اول فیلم مورد اتهام های مختلف قرار گرفتم، درحالیکه این فیلم مجوز نمایش و ساخت داشت.”

 

۴- آقای کیومرث پوراحمد، اهدای تندیس توسط کیانوش عیاری.

پوراحمد خطاب به مسئولان بیان کرد: “اگر می توانید کاری کنید که این تهیه کنندگان پول های کلان را به سوپراستارهای دوزاری ندهند چرا که سینما با این کار فلج شد”.و در ادامه اظهار داشتند: “من در ۱۰ سال اخیر یک فیلم جنگی و یک فیلم دیگر ساختم که اشتباه کردم فیلم جنگی ساختم و دیگر نخواهم ساخت.”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *