اعلام نامزدهای جشن خانه سینما





هارون یشایایی، رئیس نوزدهمین جشن خانه سینما، فهرست نامزدهای آن را اعلام کرده است. این نامزد‌ها توسط داوران انجمن عالی هنرها و فنون سینمای ایران انتخاب شده‌اند. همچنین فیلم فروشنده اصغر فرهادی، با نامزد شدن در ۱۰ بخش و فیلم رگ خواب با نامزد شدن در ۹ بخش، پیشتاز نامزد‌های این مراسم هستند.

لیست کامل نامزد‌ها:

بهترین کارگردانی:

  • رضا میرکریمی (دختر)
  • حمید نعمت الله (رگ خواب)
  • اصغر فرهادی (فروشنده)
  • رضا درمیشیان (لانتوری)
  • محمد حسین مهدویان (ماجرای نیمروز)

بهترین فیلمنامه:

بهترین فیلمبرداری:

  • حمید خضوعی ابیانه (دختر)
  • فرشاد محمدی (رگ خواب)
  • حسین جعفریان (فروشنده)
  • هادی بهروز (ماجرای نیمروز)
  • ساعد نیک ذات (نفس)

بهترین تدوین:

بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

  • سارا بهرامی (خانه‌ای در خیابان چهل و یکم)
  • مریلا زارعی (دختر)
  • پانته آ پناهی‌ها (لاک قرمز)
  • بهنوش بختیاری (من)
  • شبنم مقدمی (نفس)
  • ثریا قاسمی (ویلایی‌ها)

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

  • ناصر هاشمی (برادرم خسرو)
  • فرید سجادی حسینی (فروشنده)
  • بهرام افشاری (لانتوری)
  • هادی حجازی‌فر (ماجرای نیمروز)
  • جواد عزتی (ماجرای نیمروز)
  • احمد مهرانفر (ماجرای نیمروز)

بهترین بازیگر نقش اول زن:

بهترین بازیگر نقش اول مرد:

  • فرهاد اصلانی (دختر)
  • کوروش تهامی (رگ خواب)
  • شهاب حسینی (فروشنده)
  • نوید محمد زاده (لانتوری)
  • حامد بهداد (نیمه شب اتفاق افتاد)

بهترین موسیقی:

  • کارن همایونفر (اروند)
  • حامد ثابت (برادرم خسرو)
  • فردین خلعتبری (سینما نیمکت)
  • بهزاد عبدی (ناردون)
  • ستار اورکی (ویلایی‌ها)

طراحی صحنه:

  • کامیاب امین عشایری (آبا جان)
  • شیوا رشیدیان (خانه‌ای در خیابان چهل و یکم)
  • محسن شاه ابراهیمی (دختر)
  • کیوان مقدم (فروشنده)
  • اصغر نژاد ایمانی (نفس)

طراحی لباس:

صدابرداری:

صداگذاری:

  • محمود موسی نژاد (اروند)
  • بهمن اردلان (رگ خواب)
  • علیرضا علویان (من)
  • آرش قاسمی (نفس)
  • امیر حسین قاسمی (ویلایی‌ها)

چهره پردازی:

  • فاطمه کمالی، زهرا کمالی (سیانور)
  • عبدالله اسکندری، مهرداد میرکیانی (لانتوری)
  • محسن دارسنج (ماجرای نیمروز)
  • مهرداد میرکیانی (نفس)
  • داریوش صالحیان (یتیم خانه ایران)

جلوه‌های ویژه میدانی:

  • محسن روزبهانی (یتیم خانه ایران)
  • داود رسولیان (ابو زینب)
  • رضا ترکمان (سینما نیمکت)
  • عباس شوقی (امکان مینا)
  • ایمان کرمیان (ویلایی‌ها)
  • محسن روزبهانی (ماجرای نیمروز)

جلوه‌های بصری:

  • محمد لطفعلی (آبا جان)
  • بهنام خاکسار (اکسیدان)
  • سینا قویدل (رگ خواب)
  • امیر رضا معتمدی (سینما نیمکت)
  • فرید ناظر فصیحی (نفس)

بهترین فیلم:

بهترین کارگردانی مستند:

  • حسن نقاشی (آثار عجم)
  • فرناز جورابچیان و محمدرضا جورابچیان (اعتراض وارد نیست)
  • حجت طاهری (پرندگان در سایه)
  • حامد سعادت (مردی که فسیل شد)
  • مهدی قنواتی (همجا)

بهترین فیلم مستند:

  • آوانتاژ، محمد کارت
  • پسران سند باد، رضا حائری
  • زنانگی، محسن استاد علی
  • زیمل بلوچستان، مازیار مشتاق گوهری
  • متهمین دایره بیستم، حسام اسلامی

بهترین فیلم کوتاه:

  • آرا، یوسف کارگر
  • حیوان، بهرام ارک و بهمن ارک
  • زونا، طوفان نهان قدرتی
  • شب تولد، امید شمس
  • وقت ناهار، علیرضا قاسمی

جشن خانه سینما روز ۲۱ شهریور برگزار خواهد شد و اسامی برندگان در این تاریخ اعلام می‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *