اصغر فرهادی جایزه انجمن ملی نقد آمریکا را برای فیلم ” فروشنده ” دریافت کرد.

در مراسم شب گذشته که در نیویورک برگزار شد اصغر فرهادی جایزه انجمن ملی نقد آمریکا را از ربکا میلر دریافت کرد . میلر از او به عنوان استاد تعلیق یاد کرد و فرهادی این جایزه را افتخار بزرگی نامید.

همچنین کانال رسمی تلگرام فیلم «فروشنده» نیز در گزارشی از این مراسم چنین نوشته است:

ربکا میلر هنگام اهدای جایزه به فرهادی درباره او گفت: اصغر فرهادی در فیلم‌هایش کاری می‌کند که لحظه‌های ظاهرا روزمره با تعلیق بسیار ارائه شوند. من واقعا فکر می‌کنم که او نه تنها استاد واقعی تعلیق است، بلکه استاد برانگیختن احساس هم‌دلی در مخاطب نیز هست. نمایشنامه «مرگ یک فروشنده» پس‌زمینه‌ای‌ است در این فیلم. این نمایشنامه درباره مردی‌ است که جامعه‌اش تغییر می‌کند و درباره فشاری است که جامعه وارد می‌کند تا این مرد را تغییر دهد. «فروشنده»  نیز فیلمی‌ است که شما به راستی تاثیر جامعه بر  کاراکتر انسان‌ها را می‌بینید و همچون نمایشنامه، اینکه چگونه آدم‌ها توسط زمانه‌شان بلعیده می‌شوند. من فکر می‌کنم که ما تعداد زیادی فیلم نداریم که ما را وادار به دوباره فکر کردن در مقیاس بزرگتری درباره شخصیت‌ها و انسان‌ها کند. من این کیفیت را در کارهای فرهادی بسیار ستایش می‌کنم و بسیار مفتخر هستم که این جایزه را به وی تقدیم می‌کنم.

اصغر فرهادی پس از دریافت جایزه خود از ربکا میلر گفت: این افتخار بزرگی‌ است که برای سومین بار از انجمن ملی نقد آمریکا جایزه دریافت می‌کنم. وقتی طرح این فیلمنامه را می‌نوشتم و متوجه شدم که شخصیت‌های اصلی این فیلم بازیگر تئاتر هستند، از خودم پرسیدم که ‌آن‌ها مشغول بازی در کدام نمایشنامه هستند؟ شروع به خواندن تعداد بسیاری از نمایشنامه ها کردم؛ ایرانی و غیر ایرانی و یک روز به «مرگ فروشنده» آرتور میلر رسیدم که نمایشنامه محبوبی در کشور من است و قبلا آن را خوانده بودم. این شبیه یک هدیه برای من از آرتور میلر بود. نقاط اشتراک بسیاری بین داستان من و نمایشنامه مرگ یک فروشنده وجود داشت. بنابراین احترام خودم را به آرتور میلر  ابراز می کنم و از ربکا سپاسگزارم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *