آغاز ساخت دنباله مجموعه فیلم های آواتار

کمپانی وتا دیجیتال (Weta Digital) به صورت رسمی کار ساخت فیلم بعدی مجموعه “آواتار” (Avatar ) جیمز کامرون را آغاز کرد.

“سم ورتینگتون”، “زویی سالدانا”، “جوئل دیوید مور”، “سی‌سی‌اچ پاندر”، “استفان لانگ” و “سیگورنی ویور” از جمله بازیگران فیلم ابتدایی آواتار که در دنباله‌ی آن نیز ایفای نقش خواهند کرد میباشند. “کلیف کورتیس” و “اونا چاپلین” نیز به دنباله‌های فیلم آواتار ملحق خواهند شد. تهیه‌کنندگی دنباله‌ی فیلم آواتار بر عهده جیمز کامرون و جان لاندو خواهد بود و کمپانی مشترک این دو یعنی لایت‌استورم اینترتینمنت هم در کار ساخت آن با کمپانی وتا دیجیتال همکاری خواهد داشت. نویسندگی دنباله‌های مجموعه‌ی آواتار را شخص جیمز کامرون و نویسندگانی چون ریک جافا، آماندا سیلور، جاش فریدمن و شِین سالرنو بر عهده خواهند داشت.

 

کمپانی فاکس پیش از این، تاریخ اکران چهار دنباله‌ی فیلم آواتار را به ترتیب زیر اعلام کرده است:

قسمت دوم فیلم آواتار (Avatar) در تاریخ ۱۸ دسامبر ۲۰۲۰ (۲۸ آذرماه ۱۳۹۹)، قسمت سوم فیلم آواتار در تاریخ ۱۷ دسامبر ۲۰۲۱ (۲۶ آذرماه ۱۴۰۰)،  قسمت چهارم فیلم آواتار در تاریخ ۲۰ دسامبر ۲۰۲۴ (۳۰ آذرماه ۱۴۰۳) و سرانجام قسمت پنجم فیلم آواتار در تاریخ ۱۹ دسامبر ۲۰۲۵ (۲۸ آذرماه ۱۴۰۴) به روی پرده‌ سینما خواهد رفت.

 

فیلم ابتدایی  آواتار با فروشی بالغ بر ۲٫۸ میلیارد دلار، به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما مبدل شد و بعد از گذشت چیزی نزدیک به هشت سال هنوز هیچ فیلمی نتوانسته است به رکورد فروش حماسه‌ی علمی تخیلی جیمز کامرون برسد.

البته تنها فیلمی که توانست در خاک آمریکا آواتار را شکست دهد، فیلم “Star Wars: The Force Awakens 2015” (جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد ) بود که با فروش ۹۳۶ میلیون دلاری خود توانست از آواتار که ۷۶۰ میلیون دلار فروش داشت پیشی گیرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *